Westfalen URM-CL a jego praktyczne zastosowanie

Przemysł gastronomiczno-przetwórczy wolny od zaschniętych tłuszczów
30 lipca 2019
Czym zneutralizować pleśń w branży spożywczej?
1 sierpnia 2019

Westfalen URM-CL a jego praktyczne zastosowanie

SONY DSC

Przemysł spożywczy należy uznać za jedną z najważniejszych branż, który powinien być zdecydowanie priorytetowy nie tylko dla producentów żywności, ale również dla konsumentów, gdyż to co jemy w ogromnym stopniu wpływa na naszą kondycję oraz aspekty zdrowotne. Choć wiele osób bagatelizuje sprawę, iż żywność trefnej jakości spożywana przez dłuższy okres czasu wywołuje nieodwracalne konsekwencje, które dadzą o sobie znać w starszym wieku w postaci namnażających się problemów ze zdrowiem.

Skoro zdrowie teoretycznie jest najważniejsze dla każdego z nas, to dlaczego w praktyce (zwłaszcza będąc na urlopie) tak rzadko zwracamy uwagę na to, co i w jakich warunkach spożywamy? Powinno mieć to pryncypialne znaczenie, ponieważ niewystarczający poziom czystości bywa często przyczyną poważnych chorób układu pokarmowego.

Na ogół cieszy fakt, iż zarówno po stronie producentów, jak i konsumentów żywności zauważa się znacznie większą świadomość. Z drugiej jednak strony ciągle nie brakuje lokali nastawionych wyłącznie na zysk kosztem zdrowia klientów. Być może wielu posiadaczy lokali gastronomicznych chciałoby dorównać w utrzymaniu czystości do renomowanych restauracji, jednak nie bardzo orientuje się, jak to osiągnąć? PROSPERSKLEP przed zbliżającymi się wakacjami stał się jedynym autoryzowanym partnerem WESTFALEN w Polsce, niemieckiego potentata w dziedzinie chemii przemysłowej. Paleta oferowanych przez nas produktów obok preparatów do czyszczenia klimatyzacji posiada również produkty rewelacyjnie sprawdzające się również w przemyśle.

Przykładem środka świetnie sprawdzającego się w przemyśle spożywczym oraz gastronomicznym jest m.in. Westfalen URM-CL, środek ten doskonale sprawdza się w usuwaniu oleistych plam zeschłego tłuszczu. Dodatkowym jego atutem jest możliwość wykorzystania go przy okazji modernizacji zaplecza np. w wymianie instalacji, czyszczeniu podłóg i armatury. Z łatwością poradzi sobie ze zwalczaniem ognisk pleśni, eliminuje zabrudzenia z krwi. Wszystko to zawdzięcza się silnie skoncentrowanemu preparatowi alkaicznemu z dodatkiem chloru. Jego kluczowymi składnikami są związki tj. wodorotlenki sodu i potasu, podchloryn sodu i tenzydy niejonowe.

Jak bezpiecznie stosować preparat?

Kluczowy wydaje się tutaj wybór odpowiedniego stężenia, które powinno być dobrane proporcjonalnie do uporczywości zabrudzenia. Zdaniem producenta dopuszczalne stężenie wynosić ma od 2 do 5%, rezultaty są widoczne już w 20min od zastosowania Westfalen URM-CL, po upływie tego czasu zaleca się przeprowadzić spłukiwanie czyszczonych powierzchni czystą wodą w celu pozbycia się groźnych substancji dla ludzkiej skóry.

Biorąc pod uwagę skuteczność tego środka należy z dużą pewnością podkreślić, iż nie ma on równie dobrej alternatywy w skuteczności swojego działania oraz szybkości usuwania zabrudzeń, które są wręcz niezmywalne. Trudno o tak skuteczny produkt będący jednocześnie bezpiecznym dla oczyszczanych powierzchni, wykonanych z różnego typu materiałów. Elastyczność uzyskana w tym względzie stanowi podstawę do wykorzystywania detergentu w wielu sytuacjach oraz na różnorakich powierzchniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *