O tym dlaczego chemia przemysłowa nie zastąpi gospodarczej i odwrotnie

Chemia profesjonalna a domowa – podstawowe różnice
8 lipca 2019
Jak łatwo i szybko wyczyścić łazienkę?
8 lipca 2019

O tym dlaczego chemia przemysłowa nie zastąpi gospodarczej i odwrotnie

Utrzymanie czystości jest nieodłączną częścią naszej cywilizacji i dotyczy wielu aspektów, a tym samym stało się powszechną codziennością, dotykając wielu ludzi. Powszechność tego zjawiska, sprawiła, że znaczna większość osób w utrzymaniu czystości czuje się pewnie i nie dostrzega w tym większych trudności. Przyjęło się, że wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednią chemię i w zasadzie to wszystko. O ile w warunkach domowych w zupełności to wystarcza, to jednak w warunkach przemysłowych sposoby odnoszące dużą skuteczność w gospodarstwie domowym, w przemyśle mogą się okazać niewystarczalne, a nawet całkowicie nieskuteczne.

Osoby, które rozpoczęły sprzątanie poza domową strefą komfortu, szybko przekonują się, że utrzymanie czystości, nie jest tak przyjemne i łatwe, jak w skali mikro, a więc w gospodarstwach domowych, gdzie z natury rzeczy, poziom zabrudzeń jest najniższy, zatem zabrudzenia najłatwiej jest wyeliminować. Podstawowa różnica miedzy chemią gospodarczą (domową), a przemysłową (profesjonalną), wynika z tego, iż preparaty te są dostosowane wyłącznie pod potrzeby konkretnego sektora. Trudno wyobrazić sobie sytuacje w których szpitale, przychodnie czy pozostałe obiekty, brykające się z bardzo dużą rotacją bazują na środkach czystości przeznaczonych dla gospodarstw domowych.

Trudności w sprzątaniu można napotkać praktycznie w każdej branży, jednakże szczególnie narażone na trudne zabrudzenia są podmioty działające w ramach HoReCa, głównie ze względu na dużą ilość odwiedzających. Z przyczyn oczywistych czystości utrzymanej na odpowiednim poziomie oczekuje się m.in. od lokali gastronomicznych, restauracji, jak i zakładów trudniących się przetwórstwem żywności na skalę hurtową.

Jedną z najbardziej charakterystycznych różnic dzielących środki czystości na przemysłowe oraz te dla zastosowań domowych jest rodzaj substancji czynnej zawartej w produkcie. Substancja zawarta w detergentach dla przemysłu, może być o wiele mocniejsza, brzęki czemu działa szybciej, a co za tym idzie powinno się nie pozostawiać środka naniesionego na powierzchnię znacznie ponad ramy czasowe wskazane przez producenta danego detergentu. Tylko i wyłącznie wtedy zachowany będzie odpowiedni poziom bezpieczeństwa i co ważne zbalansowana będzie optymalna skuteczność działania.

Następną z istotnych różnic jest stężenie, z uwagi na to, że duża część preparatów przemysłowych ma postać skoncentrowaną, konieczne jest ich rozcieńczenie z wodą. Przy czym na ogół wystarcza niewielka ilość preparatu, by cieszyć się nieporównywalnie wyższą skutecznością działania w odniesieniu do tej znanej ze środków domowych. Ostatnią kluczową kwestią w chemii profesjonalnej jest wykorzystywanie środków cieszących się uznaniem i zaufaniem w przemyśle. W przypadku chemii profesjonalnej, jedną z najbardziej polecanych marek jest WESTFALEN, cieszący się ogromnym zaufaniem w Niemczech, produkty marki zostały poddane wielu ciężkim próbom, nie tylko w badaniach laboratoryjnych, lecz przede wszystkim przez samych klientów, których przybywa także w Polsce.

Jednym z preparatów cieszących się ogromną popularnością jest WESTTFALEN URS-AL (kanister 30kg), pod tą nazwą kryje się preparat niepieniący w postaci silnie alkaicznego koncentratu, który rozprawi się z tłuszczami różnego pochodzenia, substancjami oleistymi tudzież plamami z krwi. Środek przeznaczony jest do użycia maszynowego w celu dokładnego oczyszczenia rozległych powierzchni. Zalecana proporcja preparatu w stosunku z wodą wynosi od 5-20%. Teraz możesz zamówić chemię WESTFALEN od jedynego oficjalnego dystrybutora na Polskę z dostawą pod wskazany przez ciebie adres. Zamówienie złożysz poprzez PROSPERSKLEP.PL lub kontaktując się z Westfalen Polska pod numerem telefonu 790-343-100.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *