Jak wyczyścić felgi w 30 sekund?

WESTFALEN GRAFFITI PASTE 1492 – usuwaj farby, graffiti, gumy, wosku, żywicy i wielu innych!
28 sierpnia 2019
Jak usunąć graffiti z powierzchni szklanych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze preparatu?
30 sierpnia 2019

Jak wyczyścić felgi w 30 sekund?

Jesteś fanem motoryzacji, a może po prostu lubisz przebywać w czystym i zadbanym samochodzie? Niezależnie od osobistych upodobań, motoryzacja odgrywa ważną rolę, szczególnie w „męskim świecie”. Choć na pierwszy rzut oka szczególnie liczy się błysk wnętrza i karoserii – nie da się ukryć, iż coraz większa rolę odgrywa skrupulatne czyszczenie felg, które także składają się na ogólne wrażenie na temat pojazdu w wymiarze wizualnym, mającym szczególne znaczenie przy sprzedaży pojazdu, aczkolwiek nie tylko.

Czyste felgi nie tylko budują pozytywne wrażenie na temat pojazdu, ale również w wielu przypadkach nadają mu charakteru i pomagają wyróżnić go z tłumu, dzięki czemu auto w bardzo pozytywny sposób „rzuca się” w oczy, przez co łatwiej go dostrzec. Niektórzy są zdania, że czyszczenie felg, to ciężka i syzyfowa praca, z racji tego, iż koła należą do grupy najbardziej zabrudzonych powierzchni. Nikogo nie powinno to dziwić, z racji tego, iż felgi zbierają na siebie sporą część brudu ulicznego tj. sól drogowa, smoła, błoto, ale także pył z klocków hamulcowych. Usuwanie tego typu zabrudzeń jest bardzo uporczywe, a niekiedy nawet nieusuwalne, co często wymaga ponownego malowania felg.

Jeśli planujesz gruntowne czyszczenie felg, na ogół wymaga to sporej ilości czasu i cierpliwości. Przydatne ci będą ściereczki, gąbki czy myjka ciśnieniowa, choć pamiętaj, by dyszę ustawić w odległości ok. 15cm od felgi. Należy podkreślić, iż nie należy myć ciepłych ani tym bardziej gorących, bowiem grozi to poważnym uszkodzeniem powłoki lakieru na felgach. Ponadto jeśli do czyszczenia używasz specjalistycznego środka, zważ na to, aby woda nie wysychała zbyt szybko, bowiem może to być powodem do powstania zacieków, które zniweczą pożądany efekt wizualny, a co za tym idzie – spora część twojej pracy pójdzie na marne.

Jakiego środka warto używać?

Zainteresowani mają bogatą ofertę produktów, lecz na forach dyskusyjnych często pojawiają się pytania o skuteczne środki w które warto zainwestować. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów PROSPERSKLEP ułatwia kwestie związane z trudnym wyborem środka wspomagającego czyszczenie felg. WESTFALEN FELGENREINIGER doskonale sprawdza się w przypadku usuwania trudnych zabrudzeń asfaltowych, a także zapieczonego pyłu z klocków hamulcowych, a także wszelkich innych nieczystości osadzonych na felgach.

Preparat wyróżnia się m.in. skutecznością, szybkością działania, a także kompleksową ochroną felg, dzięki tworzącej się niewidocznej warstwie ochronnej, której występowanie zapobiega szybkim nawrotom uporczywych zabrudzeń, co jest sporym udogodnieniem dla posiadacza samochodu, stawiającego sobie za cel utrzymanie go w świetnej kondycji wizualnej. Przeciętny czas czyszczenia wynosi od 30 sek. do 2 min.

Miejsca o wysokim zabrudzeniu, zaleca się czyścić ręcznie, dedykowaną szczotką do kół, spryskując krawędź myjką ciśnieniową, pozostawiając do osuszenia. Jeśli po tym zabiegu część zabrudzeń pozostaje nadal, konieczne będzie powtórzenie zabiegu.

Hurtownia „PROSPER” Sosnowiec jest jedynym autoryzowanym dystrybutorem preparatów WESTFALEN CHEMICALS w Polsce. Zamawiając u nas nie uiszczasz opłat pośrednich – zatem z nami dodatkowo zyskujesz. Wejdź na www.westfalen-polska.pl i dowiedz się więcej lub zamów online!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *