Chemia profesjonalna a domowa – podstawowe różnice

WESTFALEN URM-AL poznaj go w akcji w twojej branży!
26 czerwca 2019
O tym dlaczego chemia przemysłowa nie zastąpi gospodarczej i odwrotnie
8 lipca 2019

Chemia profesjonalna a domowa – podstawowe różnice

Sprzątanie jest ważnym elementem w odniesieniu do codziennego funkcjonowania w różnych przestrzeniach. Statystycznie w warunkach domowych może zajmować naprawdę sporą ilość czasu, zwłaszcza, gdy nie opanuje się sztuki efektywnego sprzątania. Na pierwszy rzut oka w samym sprzątaniu, nie ma mowy by było cokolwiek trudnego i każdy potrafi posprzątać, a przynajmniej tak uważa. Zasadniczo wydaje się to pozytywne, lecz nie wszyscy zdają sobie sprawę, iż sam termin „sprzątania” nie odnosi się wyłącznie do utrzymania czystości w domu, lecz również w przemyśle, gdzie czystość ma istotny wpływ na ludzkie zdrowie i komfort pracy.

W przestrzeni publicznej w wielu miejscach są obiekty gastronomiczne, szkoły, urzędy czy centra handlowe itp. Z pewnością stosowanie nieodpowiednich środków, skutkowałoby niezbyt dokładnym czyszczeniem tudzież dezynfekcją, co może mieć bardzo poważne konsekwencje sanitarne dla ogółu. Dla miejsc wymagających utrzymania czystości w trudnych warunkach stosuje się specjalne detergenty, z uwagi na to, iż poziom zabrudzeń czy bakterii jest tam zdecydowanie wyższy niż w gospodarstwach domowych, zatem adekwatny dobór środków czystości bywa wręcz kluczowy. Środki profesjonalne są niezbędne w miejscach, gdzie mamy do czynienia z dużą rotacją wielu ludzi każdego dnia.

Czym wyróżnia się chemia profesjonalna (przemysłowa)?

Jednym z kluczowych parametrów jest stężenie, gdyż dla przemysłu są dedykowane z reguły koncentraty. Dlaczego przemysł stawia na koncentraty? Przemawiają za tym silnie skoncentrowane środki są o wiele wydajniejsze od gotowych preparatów, dlatego, że środki rozcieńczane są z wodą, przez co starczają na dłużej niż klasycznie przygotowany preparat. Ponadto postać koncentratu pozwala dostosowywać stężenie do aktualnych potrzeb.

Jak to wygląda w praktyce?

Dla przykładu na uporczywe zabrudzenia można przygotować roztwór w skali 1:10, natomiast na najlżejsze 1:100 itp. Pozwala to zachować elastyczność względem potrzeb, a te na gruncie przemysłowym ewoluują w sposób niezwykle dynamiczny. Substancja czynna stosowana w środkach dedykowanych dla przemysłu działa nawet kilkanaście razy szybciej niż w przypadku popularnej chemii dla domu. Substancja czynna bezpośrednio determinuje ilość czasu wymaganego na usunięcie zabrudzeń, często po upływie wyznaczonego czasu, wymaga się opłuknięcia środka z czyszczonych powierzchni.

Niemiej ważne są też właściwości ochronne czy antystatyczne, bowiem zapobiegają one szybkiemu osadzaniu się brudu, tudzież poradzą sobie z mikrorysami powstałymi na różnego typu powierzchniach, poprzez wypełnienie drobnych rys, w tym wypadku szczególnie przysłużyć się mogą polimery. Popularnym rozwiązaniem w przemyśle jest wykorzystanie preparatu z nanocząsteczkami krzemu, który także chroni przed ponownym powstawaniem zabrudzeń, nadając jednocześnie połysk utrzymujący się na czyszczonej powierzchni. Warto pamiętać, iż chemii profesjonalnej za każdym razem bez względnie należy używać zgodnie z przeznaczeniem, uwzględniając fakt, iż preparat jest tworzony z myślą do usuwania danego rodzaju zanieczyszczeń, posiadając stosowny dla nich odczyn.

W ofercie PROSPERSKLEP znajdziesz produkty WESTFALEN, zdobywające duże uznanie w przemyśle chłodniczym, gastronomicznym i wielu innych. WESTFALEN Polska posiada autoryzowaną dystrybucję preparatów niemieckiego potentata. Możesz zamówić je bezpośrednio ze strony PROSPERSKLEP, by sprzątanie przemysłowe było lżejsze i profesjonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *